آزمون pte در ایران

آزمون PTE در ایران

آزمون PTE چیست؟

PTE یک آزمون زبان معتبر بین المللی مانند آیلتس و تافل می باشد. این آزمون سطح تسلط افراد به زبان انگلیسی را می سنجد. برای دریافت ویزای تحصیلی کشورهای مختلف و یا مهاجرت به کشور استرالیا می توان از مدرک زبان آزمون PTE استفاده کرد. این آزمون نیز مانند تافل از طریق اینترنت برگذار می شود و حداکثر نمره ی آن ۹۰ می باشد. برگزار کننده این آزمون سازمان Pearson است که کتاب های Longman را نیز منتشر می کند.آزمون PTE

تفاوت آزمون PTE با آزمون های آیلتس و تافل:

  • پذیرندگی کمتر: آزمون زبان PTE پذیرندگی گسترده ی آزمون های تافل و آیلتس را ندارد. این آزمون اغلب برای مهاجرت به کشورهای استرالیا و نیوزلند استفاده می شود. چون کشور استرالیا مدرک PTE را به جای آیلتس نیز می پذیرد. اما این آزمون بسیار ساده تر از آیلتس است، به همین دلیل است که بین متقاضیان محبوبیت دارد.
بیشتر بدانید: برای مهاجرت به استرالیا نمره ی ۴ مهارت مدرک زبان آیلتس باید حداقل ۷ باشد که معادل نمره‌ی ۶۵ در آزمون PTE است.
  • سرعت در اعلام نتایج آزمون: نتایج آزمون PTE در بازه ی زمانی کمتری نسبت به دو آزمون دیگر اعلام می شوند.
  • تصحیح آزمون با استفاده از کامپیوتر: همانطور که گفته شد این آزمون از طریق اینترنت برگزار می شود. تصحیح این آزمون برخلاف آیلتس دستی نمی باشد و با کامپیوتر انجام می گیرد. این شیوه باعث می شود احتمال خطا در تصحیح کمتر شود.
  • هزینه آزمون PTE: هزینه آزمون PTE در کشورهای مختلف، متفاوت است. درحالی که آیلتس و تافل تقریباً ثابت است.

برگزاری آزمون PTE در ایران:

متاسفانه بر خلاف آزمون های تافل و آیلتس، آزمون PTE در ایران مرکز برگزاری ندارد. متقاضیان شرکت در این آزمون نیاز دارند به یکی از کشورهای برگزار کننده سفر کنند. در همسایگی ایران کشورهای آذربایجان، ترکیه، امارات، عراق و بحرین این آزمون را برگزار می کنند. هزینه شرکت در این آزمون ها در هر کشور متفاوت هستند. برای اطلاع از قیمت ها از طریق لینک زیر به وبسایت PTE بروید.

Test Centers & Fees

ثبت نام در آزمون PTE:

برای شرکت در آزمون ابتدا به این سایت رفته و برای خود یک حساب کاربری ایجاد نمایید. لازم به ذکر است که حتماً اطلاعات شناسایی خود را دقیقاً مطابق با اطلاعات وارد شده در گذرنامه درج نمایید.
برای آشنایی بیشتر با این آزمون به لینک های زیر بروید.

دیدگاهتان را بنویسید