آیا پیشتاز پرداخت وابسته به نهاد یا ارگانی است؟ چه کسانی پیشتاز پرداخت را راه اندازی کرده اند؟

پیشتاز پرداخت توسط گروهی از کارآفرینان راه اندازی شده است. موسسین پیشتاز پرداخت از سال ۱۳۹۲ به صورت غیر متمرکز برای دانشجویان، پرداخت های الکترونیکی مرتبط با فرآیند درخواست پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور و سایر پرداختهای دانشگاهی مثل سابمیت مقالات را انجام می داده اند. از آنجا که بنیان گذاران پیشتاز پرداخت خود نیز تجربه دریافت پذیرش از دانشگاه های آمریکا را داشته اند، ما ضمن شناخت و درک نیازهای دانشجویان، بر مراحل مختلف فرآیند اپلای نیز کاملاً تسلط داریم.

چطور می توانم به شما اعتماد کنم؟

شما می توانید با یک جستجوی مختصر در اینترنت، نظرات کاربران را در مورد خدمات ما مطالعه نمایید و اطمینان لازم را به دست آورید. ما همچنین “نظرات کاربران” در وب سایت خود و همچنین وب سایت applyabroad.org را بدون کم و کاست در صفحه “نظرات کاربران” قرار داده ایم. علاوه بر این وب سایت پیشتاز پرداخت ما دارای نماد اعتماد الکترونیکی می باشد که شما می توانید این نماد را در صفحه اصلی سایت مشاهده نمایید. شما همچنین می توانید جهت حصول اطمینان به دفتر مرکزی پیشتاز پرداخت که آدرس آن در صفحه “ارتباط با ما” موجود است مراجعه نمایید و پرداخت خود را حضوری انجام دهید.

چطور سفارشم را ثبت کنم؟

قبل از ثبت سفارش، شما می بایست ابتدا به صفحه پرداخت با ویزا کارت/مستر کارت و یا پی پال در وب سایت مورد نظر خود رسیده باشید و همه مراحل را تا رسیدن به صفحه پرداخت طی کرده باشید. در صورتی که در پرداختی نیاز به نام کاربری و رمز عبور باشد با نوشتن آن در فرم سفارش و روش رسیدن به صفحه پرداخت، ما را تا صفحه پرداخت راهنمایی می کنید. جهت ثبت سفارش در سایت پیشتاز پرداخت لازم است که عضو سایت شوید، بنابراین ابتدا ثبت نام نمایید و پس از ورود به حساب کاربری خود از منوی ثبت سفارش، فرم مربوط به سفارش خود را انتخاب نمایید. چنانچه فرم مرتبط با سفارش خود را نیافتید، فرم “ثبت سایر سفارش ها” را انتخاب کنید. پس از ورود، فرم ثبت سفارش را که در انتهای صفحه مورد نظر قرار دارد تکمیل نمایید. در صفحه بعد هزینه آن را واریز می کنید. بدین ترتیب سفارش شما ثبت می شود. سپس ما مطابق جدول زمانی سایت، پرداخت شما را انجام داده و رسید واریز یا تاییدیه پرداخت را در حساب کاربری تان قرار می دهیم.

اگر سفارش مورد نظرم را در منو ها پیدا نکردم، چه کار باید بکنم؟

چنانچه عنوان سفارش خود را در منوی ثبت سفارش نیافتید، فرم “ثبت سایر سفارش ها” را که با رنگ قرمز مشخص شده است انتخاب نمایید. در این فرم امکان وارد کردن تمامی اطلاعات مورد نیاز وجود دارد.

آیا پیشتاز پرداخت بعد از ساعت اداری و یا در روزهای تعطیل هم خدمات ارائه می کند؟

بله، خدمات پیشتاز پرداخت به صورت ۲۴ ساعته و در تمامی روزهای هفته ارائه می شود و ما هیچ روز تعطیلی در کل سال نداریم. بنابراین سفارش ها در تمامی روزهای سال دریافت می شود و در روزهای عادی ظرف حداکثر ۳ ساعت و در ایام تعطیل ظرف حداکثر ۲۴ ساعت انجام می شوند.

آیا پول واریزی در صورت کنسل شدن سفارش به حساب من بازخواهد گشت؟

در مورد بازگشت پول دو حالت ممکن است به وجود آید: حالت اول این است که شما در سایت ما افزایش اعتبار دهید و پس از آن، از انجام سفارش خود منصرف شوید یا به هر دلیل دیگری سفارش شما کنسل شود و انجام نشود، در این حالت تمامی پول به حساب شما بازگردانده می شود و هیچ کارمزدی از شما دریافت نمی شود. در حالت دوم پس از انجام سفارش شما، ممکن است به دلایلی مثل کنسل کردن سفارش خود در سایت خارجی مورد نظر، کل یا بخشی از مبلغ ارزی به کارتها یا حساب های ما Refund (برگشت پول) شود. در این حالت پس از مکاتبه با سایت مورد نظر و مشخص شدن میزان مبلغ بازگشتی به حساب ما و ارائه مکاتبات و رسیدها به ما، درخواست ریفاند شما تایید می شود. سپس با کسر پنج درصد کارمزد ریفاند، مابقی مبلغ ریفاند شده به قیمت روز دلار سایت، به حساب شما واریز می شود. فرآیند تایید ریفاند و واریز معادل ریالی آن به حساب شما، می تواند تا ۶ هفته به طول بیانجامد.

آیا شما بلیط هواپیما نیز خریداری می نمایید؟

بله، خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل مشابه با دیگر پرداخت های آنلاین در سایت های خارجی توسط پیشتاز پرداخت قابل انجام است. اما توصیه ما در خرید بلیط هواپیما این است که به دلیل به وجود آمدن مشکلاتی نظیر کنسل شدن بدون دلیل پرواز، درخواست اطلاعات کارت توسط فروشنده هنگام سوار شدن به هواپیما و مسائل دیگر، تنها از سایت هایی که نامشان در فرم “خرید بلیط پروازهای خارجی” فهرست شده است اقدام به خرید بلیط با ثبت سفارش در سایت پشیتاز پرداخت نمایید.

آیا می شود از خارج از کشور برای شما پول ارسال کرد و در ایران دریافت نمود یا درآمد دلاری خود را نقد کرد؟

بله، ما می توانیم برای نقد کردن دلار پی پال یا موجودی در حساب بانکی در خارج از کشور و همچنین درآمدهای ارزی قانونی به شما کمک کنیم. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه، صفحه “ثبت درخواست دلار پی پالی به ریال” را مشاهده نمایید.

uni assist آلمان به من یک فرم داده است که باید از طریق آن برای پرداخت دانشگاهم اقدام کنم، آیا شما می توانید کمکم کنید؟

بله، روش پرداخت در uni-assist دانشگاه های آلمان را اصطلاحا پرداخت آفلاین می گویند. برای انجام این پرداخت شما می توانید یک ویزا کارت به میزان مبلغی که می خواهید در سایت یونی اسیست پرداخت کنید، خریداری نمایید و سپس اطلاعات کارت را بر روی فرمی که دانشگاه در اختیار شما گذاشته بنویسید و فرم را برای دانشگاه ارسال کنید و بدین ترتیب پرداخت خود را به انجام برسانید. جهت راهنمایی بیشتر می توانید صفحه “راهنمای پرداخت آفلاین با مستر کارت و ویزا کارت” را مطالعه نمایید و اطلاعات تکمیلی در مورد uni-assist را در صفحه “پرداخت هزینهuni-assist “ می توانید مطالعه کنید.

آیا برای رزرو هتل می توانم از شما کمک بگیرم؟

بله، شرکت پیشتاز پرداخت در صورتی که رزرو هتل به صورت Pay Later باشد، یعنی هزینه اقامت بعدا پرداخت شود، رزرو را برای شما انجام می دهد. اما در صورتی که هتل مورد نظر شما، کل هزینه اقامت را هنگام رزرو دریافت کند، در این صورت جهت رزرو شما می توانید از طریق صفحه “خرید ویزا کارت”، اقدام به خرید کارت نمایید و خودتان پرداخت را انجام دهید. اطلاعات بیشتر را می توانید در صفحه “رزرو هتل های خارجی”مطالعه نمایید.

من آزمون iBT و اپلیکیشن فی یکی از دانشگاه هایم را کنسل کرده ام، اپلیکیشن فی هم به گفته دانشگاه refund می شود. این موضوع را چطور پیگیری کنم و مبلغ ریفاند شده را چطور دریافت کنم؟

در صورت کنسل کردن آزمون iBT نصف مبلغ ثبت نام به کارت ما ریفاند می شود. اما به طور معمول Application Fee دانشگاه ها پرداختی غیر قابل برگشت (Nonrefundable) است. اما در صورتی که دانشگاه به شما اعلام کرده است که این مبلغ ریفاند می شود، می توانید با ارائه متن مکاتبات خود با دانشگاه این موضوع را از طریق ما پیگیری نمایید. رویه پیگیری ریفاند در پیشتاز پرداخت بدین شکل است که شما ابتدا پس از حصول اطمینان از اقدام طرف مقابل در رابطه با ریفاند، متن مکاتباتی که نشان می دهد ریفاند انجام شده است یا رسید Cancellation دریافته شده از ETS را برای ما ایمیل می کنید. از آنجا که دریافت شدن مبلغ ریفاند شده و مشاهده آن در کارت می تواند تا ۶ هفته به طول انجامد، یک بار دیگر و پس از گذشت ۵ هفته پس از ارسال ایمیل اولیه، دوباره این موضوع را از ما پیگیری نمایید. پس از آنکه ما طی بررسی کارتی که با آن پرداخت انجام شده است، مبلغ ریفاند شده را مشاهده کنیم، ۵ درصد از این مبلغ را به عنوان کارمزد ریفاند کسر کرده و مابقی را مطابق قیمت روز دلار سایت پیشتاز پرداخت به حساب شما واریز می کنیم.

در فیلد ملاحظات چه چیزی را وارد کنم و چه فایلی را در بخش پیوست فایل ثبت سفارش آپلود کنم؟

این فیلدها اختیاری است و طبعاً می توانید این فیلدها را پر نکنید و آن ها را خالی بگذارید. فقط در صورتی که فکر می کنید لازم است، می توانید توضیحات بیشتری را برای رسیدن به صفحه پرداخت، یا یک فایل راهنما یا هر فایل دیگری که به انجام سفارش شما کمک می کند، برای ما ارسال کنید.

کارت های ارزی شما از چه نوع هستند و آیا قابل شارژ مجدد می باشند؟

پیشتاز پرداخت گیفت کارت های ویزا (VISA) از نوع پیش پرداخت (Prepaid) صادر می کند. این کارت ها قابلیت شارژ مجدد ندارند. در هر جایی که کارت های ویزای بین المللی قابلیت استفاده داشته باشند، می توانید با گیفت کارتهای تهیه شده توسط پیشتاز پرداخت، خرید خود را انجام دهید. اما دقت نمایید که امکان دریافت وجه نقد از دستگاه های خود پرداز (ATM) با این کارتها وجود ندارد. شما می توانید اطلاعات تکمیلی در مورد ویزا کارت های ارائه شده توسط پیشتاز پرداخت را در فرم “خرید ویزا کارت” مطالعه کنید. در صورتی که امکان مراجعه به کشور امارات برای دریافت کارتهای Premium قابل شارژ ما را دارید،

آیا اسم صاحب کارت روی کارت درج می شود؟

ویزا کارت های ارائه شده توسط پیشتاز پرداخت به صورت گیفت هستند و نام صاحب کارت روی این کارتها درج نمی شود. اما نام و نام خانوادگی دارنده کارت در پنل بانکی کارت درج می شود. پس کارت به نام صاحب آن ثبت می شود و از بابت به نام بودن کارت ها مشکلی وجود ندارد.

چه مدت طول می کشد تا ویزا کارتی که سفارش داده ام صادر شود؟

صدور کارتها ظرف حداکثر ۳ ساعت انجام می شود و اطلاعات آن حداکثر ظرف مدت ۳ ساعت برای شما ارسال می شود. همچنین فیزیک کارت نیز نزد پیشتاز پرداخت باقی می ماند و شما می توانید ظرف حداکثر دو هفته، جهت دریافت کارت با ما تماس بگیرید.

مقداری مبلغ در ویزا کارت باقی مانده با توجه به اینکه پس از یک سال منقضی می شود چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟

گاهی پس از انجام پرداخت ها، مبلغ کمی در ویزا کارت های خریداری شده شما از پیشتاز پرداخت باقی می ماند که کاربرد خاصی ندارد. ما جهت حل این مشکل، مبالغ باقی مانده ای که در کارت ها می ماند را خریداری می نماییم و پس از خرج کردن موجودی کارت، ۱۰ درصد از آن را به عنوان کارمزد کسر نموده و معادل ریالی مابقی را به قیمت روز دلار سایت، به حساب شما واریز می نماییم. این فرآیند ممکن است، تا دو هفته به طول بیانجامد. لازم به ذکر است که مبالغ زیر ۱۰ دلار توسط شرکت پیشتاز  پرداخت خریداری نمی شود. البته توصیه کلی ما این است که با توجه به کارمزدهای مرتبط، مبلغ باقی مانده را نگاه دارید تا نیازهای ارزی که در مبالغ پایین برایتان پیش می آید (مثل خرید اپلیکیشن برای موبایل) را با آن مرتفع نمایید. 

آیا می توانم با کارت های صادر شده توسط شما پرداخت به یورو، دلار کانادا و یا سایر ارزها را انجام دهم؟

بله، شما می توانید با کارت های خریداری شده از پیشتاز  پرداخت، به تمامی ارزها پرداخت انجام دهید. اما با توجه به اینکه ارز پایه این کارت ها، از نوع “دلار آمریکا” می باشد، در پرداخت هایی که نوع ارز آن ها غیر از دلار آمریکا باشد، واحد پول ابتدا توسط بانک تبدیل به معادل دلار آمریکا می شود و سپس پرداخت به دلار آمریکا انجام می گیرد. در نتیجه بانک در این موارد ۴% کارمزد تبدیل نرخ ارز محاسبه و از کارت کسر می کند و بدین ترتیب مبلغی بیشتر از معادل مستقیم آن به دلار آمریکا از کارت کسر می شود.