ثبت نام آزمون انگلیسی دولینگو Duolingo

ثبت نام آزمون دولینگو (Duolingo)

آزمون زبان انگلیسی دولینگو (duolingo)

در زمان شیوع ویروس کرونا که آزمون‌های بین‌المللی زبان از جمله آیلتس و تافل در ایران برگزار نمی‌شدند، به جرات می‌توان گفت که آزمون زبان انگلیسی duolingo با امکانات خاص خود و آسان کردن روند ارزیابی زبان انگلیسی، جایگزین بسیار مناسبی برای این آزمون‌ها به شمار می‌رود.

بدین ترتیب شما می‌توانید جهت اپلای یا مهاجرت به صورت آنلاین در هر زمان و مکانی در این آزمون شرکت کنید و از مزایای آن برخوردار شوید.

آزمون دولینگو (Duolingo) چیست و چگونه برگزار می‌شود؟

آزمون زبان دولینگو (Duolingo) یک آزمون بین‌المللی برای ارزیابی زبان می‌باشد که به صورت آنلاین برگزار می‌گردد؛ بنابراین نیازی به حضور فیزیکی در مرکز آزمون و یا سفر به یک کشور دیگر جهت شرکت در آن نمی‌باشد. هیچ‌گونه محدودیت زمانی نیز برای شرکت در این آزمون وجود ندارد و بدین ترتیب شما می‌توانید در هر زمان و هر مکانی که بخواهید از طریق کامپیوتر و وب‌کم در این آزمون شرکت کنید و مدرک زبان انگلیسی خود را دریافت نمایید.

آزمون زبان انگلیسی duolingo یک مصاحبه ویدئویی و نمونه Writing نیز از شما به دانشگاه یا موسسه مورد نظرتان ارائه می‌دهد.

تمام پروسه آزمون حدود 1 ساعت زمان خواهد برد و نتایج آن طی 48 ساعت به امتحان دهندگان اعلام می‌شود. شما میتوانید نتیجه آزمون خود را بلافاصله پس از اخذ، به تعداد نامحدودی از موسسات به ارسال کنید.

در حال حاضر آزمون Duolingo از اعتبار خوبی برخوردار است و نمره آن، مورد تایید بسیاری از موسسات علمی از جمله صدها دانشگاه و مرکز آموزشی در سراسر جهان می‌باشد که نمرات آزمون دولینگو را به عنوان بخشی از فرآیند پذیرش خود قرار داده‌اند.

شما می‌‌توانید در صفحه “Institutions” سایت Duolingo، لیست کامل موسساتی که نتیجه آزمون دولینگو مورد پذیرش آن‌ها می‌باشد را مشاهده نمایید.

مزیت آزمون دولینگو نسبت به آزمون‌های تافل و آیلتس چیست؟

آزمون دولینگو در مقایسه با سایر آزمون‌های بین‌المللی زبان از 4 مزیت برخوردار است:

  • راحتی ثبت نام و شرکت و همچنین عدم نیاز به حضور فیزیکی در مرکز آزمون
  • سرعت در دریافت نتایج آزمون (یک ساعت در مقایسه با دو هفته برای تافل و آیلتس)
  • مقرون به صرفه بودن (هزینه 49 دلار در مقایسه با هزینه بالای 200 دلار تافل و آیلتس)
  • به اشتراک گذاری نمرات بدون هزینه اضافی

آزمون Duolingo شامل چه بخش‌هایی می‌باشد؟

آزمون دولینگو از سه بخش تشکیل شده است:

  • آمادگی برای تست (5 دقیقه): در این بخش قوانین و مقررات آزمون Duolingo به شما ارائه می‌شود.
  • آزمون اصلی (45 دقیقه): در آزمون اصلی، مهارت‌های Reading، Writing، Speaking و Listening شما مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
  • مصاحبه ویدئویی (10 دقیقه): در این بخش یک مصاحبه ویدئویی با شما انجام می‌شود که به همراه نتایج آزمون به موسسه مورد نظر ارسال خواهد شد. لازم به ذکر است که این بخش فاقد نمره می‌باشد.

نمره آزمون دولینگو ِDuolingo چگونه محاسبه می‌گردد؟

آزمون زبان انگلیسی duolingo با هدف ارزیابی مهارت زبان انگلیسی و با سنجیدن مهارت‌های Writing، Speaking، Reading و Listening طراحی شده است. نمره این آزمون از بازه 10 تا 160 داده می‌شود.

جهت دریافت اطلاعات بیش‌تر در مورد نحوه نمره‌دهی این آزمون می‌توانید به صفحه “Scores” سایت دولینگو مراجعه نمایید.

 نحوه ثبت نام آزمون دولینگو (Duolingo)

جهت ثبت نام آزمون دولینگو (Duolingo) لازم است ابتدا به سایت Duolingo مراجعه نمایید و یک حساب کاربری در آن ایجاد کنید. سپس می‌توانید با تکمیل فرم ثبت سفارش موجود در انتهای این صفحه، هزینه آزمون را از طریق پیشتاز پرداخت بپردازید و در آن شرکت کنید.لازم به ذکر است که پس از پرداخت هزینه، خودتان می توانید زمان برگزاری آزمون را بدون هیچ محدودیتی انتخاب کنید.

نکات پیرامون

  • شما می‌توانید در یک بازه 30 روزه، چند بار در آزمون شرکت کنید به طوری که حداکثر دو نتیجه تایید شده (Certified) داشته باشید. مدرک آزمون Duolingo به مدت دو سال معتبر است.
  • مدرک آزمون Duolingo به مدت دو سال معتبر است.
  • استفاده از تلفن همراه برای شرکت در آزمون، استفاده از موبایل و همینطور یادداشت برداری در حین تست مجاز نمی‌باشد و در صورت انجام این کار، برای همیشه از شرکت در آزمون‌های دولینگو محروم خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید