۵ کاربرد اصلی پی پال

۵ کاربرد اصلی پی پال

امروزه استفاده از اینترنت برای انجام اموری از جمله پرداخت قبوض، خرید اینترنتی و یا رزرو هتل امری بدیهی و حیاتی به حساب می آید. ولی زمانیکه این پرداخت ها به صورت ارزی باشند این امری بسیار دشوار برای ایرانیان خواهد بود، از آنجا که بانکهای ایرانی تحریم می باشند برای انجام این پرداخت ها نیاز به داشتن انواع کردیت کارها و یا کیف پول های الکترونیکی همانند پی پال می باشد. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را  با ۵ کاربرد اصلی پی پال آشنا کنیم.

 

پی پال چیست؟

پی پل یکی از محبوبترین و فراگیرترین کیف پول های الکترونیکی است که ارائه دهنده خدمات پرداخت آنلاین (پرداخت آنلایت، انتقال پول در ارزهای مختلف) در سراسر دنیا می باشد، از همین رو وبسایت های فراوانی برای آسایش کاربران خود از درگاه پی پل استفاده می کنند. چنانچه علاقه به ایجاد حساب پی پال دارید می توانید از طریق بخش افتتاح حساب پی پال در پیشتاز پرداخت حساب خود را ایجاد کنید.

 

کاربرد پی پال

همانطور که پیشتر شاره شد با افزایش روز افزون کاربردهای اینترنت و همچنین علاقه مندی جمع کثیری از طراحان و برنامه نویسان ایرانی به کار کردن به صورت فریلنسر و کسب درامد ارزی محبوبیت پی پال نیز با افزایش چشمگیری روبه رو شده، از این رو داشتن یک حساب پی پال امری بسیار مهم و حیاتی به حساب می آید.

در ادامه با ۵ کاربرد اصلی پی پال بیشتر آشنا خواهید شد.

  • پرداخت در سایت های خارجی

به دلیل محبوبیت و کارایی پی پال فروشگاه ها و وبسایت های فراوانی برای آسایش مشتریان و کاربران خود پرداخت با پی پال را به گزینه های پرداخت خود اضافه کرده اند. که می توان به وبسایت های آمازون و ایبی که یکی از بزرگترین شرکت ها در فیلد خود هستند اشاره کرد. یکی دیگر از استفاده های فراگیر پی پال خرید اشتراک و یا اکانت در وبسایت هایی مثل Hetzner, Envato و Spotify می باشد.

  • رزرو و پرداخت هتل خارجی

افرادی هستند که برای سفرهای خارجی خود علاقه به استفاده تور مسافرتی نداشته و ترجیح می دهند خود برنامه سفر خود را بچینند و علاقه دارند هتل و محل اقامت خود را شخصا رزرو و تهیه کنند ویا هتل خاصی را در نظر دارند که توسط تورها ارائه نمی شود، برای این امر این افراد برای رزرو هتل و محل اقامت خود نیازمند پرداخت ارزی می باشند. یکی از بزرگترین وبسایت های رزرو هتل خارجی سایت های Booking.com و Hotels.com می باشند که امکان پرداخت با پی پال را برای کاربران فراهم کرده اند.

 

  • کسب درامد از سایت های فریلنسر

همانطور که پیشتر اشاره شد امروزه جمع کثیری علاقه مند به کار به عنوان فریلنسر در سایت های خارجی و کسب درامد ارزی می باشند که از این رو داشتن حساب وریفای شده پی پال بسیار حیاتی خواهد بود.

  • انتقال حواله ارزی

برای پرداخت هایی که به صورت بازه ای (Annual) می باشند مثل پرداخت قبوض یا پرداخت حق اشتراک ماهانه سایت ها می توانید از پی پال استفاده کنید.

با وجود ریسک های فراوان استفاده از پی پال در ایران کاربران زیادی روزانه به استفاده از این کیف پول جذب می شوند. شما می توانید در زمان بسیار کوتاهی و به راحتی در پیشتاز پرداخت حساب پی پال خود را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید